Yatak Nasıl Temizlenir?

Çarşaflarınızı yıkamak için değiştirdiğiniz zaman yatağınızın üzerinden çıkararak çamaşır makinesinde yıkayamayacağız bir malzeme ile karşılaşırsınız. Yatakta bulunan lekeler ve tozlar aslında her yerdedir. Bu sebeple, yatağı temiz tutmak vücut atıklarının temizlenmesi için değil, maytların temizlenmesi için de önem taşır.

Elektrik Süpürgesi Yöntemi

Elektrik süpürgeleri toz, ölü deri parçaları ve hücreleri rahat bir şekilde ortadan kaldırabilmenizi sağlar. Mevsim geçişlerinde mutlaka yatağınızı elektrik süpürgesiyle temizlemeni tavsiye edilir. Burada önemli olan detay ise elektrik süpürgesinin uç kısmının temiz olmasıdır. Elektrik süpürgesiyle neredeyse evdeki çoğu bölgeyi temizlediğiniz için hijyen koşullarına uygun hale getirdikten sonra yatağınızda kullanmalısınız.

Koku Giderme Yöntemi

Yatağınızı elektrik süpürgesiyle temizledikten sonra kalan kokuları yok etmek istiyorsanız, farklı bir yöntem deneyebilirsiniz. Kokuları yok edebilmek için yatağın üzerine karbonat serpiştirdikten sonra 30 dakika boyunca beklemelisiniz. Daha sonra tekrar elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. Karbonatlar doğal koku giderici olarak kullanılabilir ve yataktaki her türlü kokuyu hızlıca giderir. Yatağa karbonat serpmeden önce sevdiğiniz kokuları birkaç damla karbonata damlatabilirsiniz. Sonrasında birkaç gece yattığınız zaman o temiz kokuyu sürekli soluyabilirsiniz.

Releted Post